MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başkanın Mesajı

2012 YILI ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI

Bu sayımızda Güneyce Dergisinin 3. sayısını çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Umarım sizlerin de Güneyce’ ye desteğiyle daha uzun yıllar çıkarmaya devam ederiz. Bu yıl kooperatif adına çok ayrı bir heyecan yaşıyoruz. 2012 yılı tüm Uluslararası Kooperatifler Yılı olarak kutlanıyor.

 Günümüzde küçük küçük sermayeler kendi başlarına vahşi Kapitalizm ile mücadele edemez oldular. Büyükler daha da büyüyor, küçükler hızla küçülüyor ve yok oluyorlar. İşte küçük küçük sermayenin yan yana gelip o kocaman büyük yapılara kafa tuttuğu tek oluşum, tüm Dünya’nın da artık kabul ettiği Kooperatifçiliktir. İnsanlar, Kooperatif çatısı altında birçok alanda bir araya geliyorlar. Özellikle Tarım, Gıda, İnşaat, Sigorta vs. Ama Dünya’da en başarılı Kooperatifçilik oluşumu, Ecza Kooperatifçiliği çatısı altında gerçekleşiyor. Almanya, Yunanistan, Portekiz, İtalya, Fransa gibi ülkelerde Ecza Kooperatifçiliği Pazar payı 550 ve üstünde seyrederken, İspanya’da bu oran %80’leri bulmaktadır. Yukarıda saydığımız Ecza Kooperatifleri ile  SECOF (Akdeniz Ecza Kooperatifleri Birliği) çatısı altında TEKB olarak birlikte hareket etmekte ve geleceğimiz ile ilgili projeler üretmekteyiz. Şu anda SECOF yapısının başkanlığını TEKB adına Sn.Ecz. Vecihi ÖZERDEMLİ yapmaktadır. Türkiye’de de Kooperatiflerimiz yeni ürettikleri projelerle, Ecza Kooperatifi ortaklarını geleceğe taşımakla ilgili önemli adımlar atıyorlar. TEKB çatısı altında da bu projeleri daha da geliştirmek için yoğun mesai harcıyoruz. Ama projelerimizin başarıya tam anlamıyla ulaşabilmesi ve Uluslararası Kooperatifler Yılı’ nda Kapitalizme karşı el ele vermek adına, siz ortağımızın desteğine daha da çok ihtiyacımız var. Sizler, Kooperatiflerinize destek verdikçe Kooperatifleriniz daha da güçlenecek ve gücünü siz ortaklarımıza yeni projeler, yeni üretimler ve yeni kazançlar olarak yansıtacaktır.
 
Yakın zamanda 25.000 Eczacımızla, Ecza Kooperatifi çatısı altında olabilmeyi yürekten diliyor ve sizin desteğinizle Kooperatiflerimizin hak ettiği yerlere geleceğini umut ederek “Uluslararası Kooperatifler” yılınızı bir kez daha kutluyorum.
Sevgiler
Ecz. Tarkan BİR
Güney Ecza Kooperatifi
Yönetim Kurulu Başkanı
2044 Ziyaretçi Tarafından Okunmuştur...

Güncel Duyurular