MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başkanın Mesajı

E-GEKVİZYON İLE YEPYENİ BİR DÖNEM

       E-GEKVİZYON İLE YEPYENİ BİR DÖNEM

             Baharın Habercisi Mart ayına girdiğimiz şu günlerde  tüm ortaklarımıza Sanal Fuarımızla merhaba diyoruz.

 

             ABD ve Avrupa ülkelerinin eczacılık sistemine baktığımızda ilaç, cirolar içinde çok küçük paylar  almakta. Çünkü bizim dışımızda da tüm Dünya’da Sosyal Güvenlik kurumları ilaca ödedikleri paraları azaltmakla ilgili ciddi tedbirler alıyorlar. O yüzden b u ülkelerdeki ilacın dışındaki Medikal, Fitoterapi, İlaç Dışı sağlık ürünleri ve dermo kozmetik ürünler eczane cirolarının büyüklüğünü oluşturmaktadır.

 

             ABD ve Avrupa ülkelerindeki eczanelerin ilaç dışı sağlık ürünlerini  fazlasıyla satabilmesinin en önemli nedeni ;  Eczacıların bu ürünlere fazlasıyla  sahip çıkmalarıdır. Bu yüzden eczane dışı alanlarda satılıyor olsa bile halk tercihini büyük oranda eczaneden yana kullanmakta ve buna bağlı olarak  bazı medikal, Fitoterapi ve Gıda takviyesi ürünleri ABD ve Avrupa ülkelerinde geri ödeme kapsamında da  değerlendirilmektedir.

 

             Ülkemizde de eczaneler kabuk değiştirmeye başladı. Örgüt desteğiyle yapılan projelerde eczanelerimiz hızla yapısal değişime girmekte, bu değişimin en büyük örneğini GEK eczanelerinde yaşamaktayız.  7 Yıldızlı Eczane “ projemizle ; lokasyonumuzdaki  7 ilde 350 eczanemiz fark edilir  yapısal değişime uğradı ve bunun sonucunda Medikal, Fitoterapi, ilaç dışı sağlık ürünlerinin ciroları çok anlamlı seviyelere gelmiş oldu. Bundan dolayı GEK bölgesindeki ilaç dışı fuarımız çok daha önemli bir halde geldi.  Bu sene fuar formatımızı ortaklarımızın çok daha rahat hareket edebileceği bir şekle çevirdik. E-GEKVİZYON sayesinde eczanenizde kahvenizi yudumlarken,  eczane teknisyeni ile beraber eczane paket programını rahatça kullanıp, strese girmeden, koşuşturmadan analiz ederek alışveriş yapabilecek  ve bunun sonucunda da gereksiz yere stok yapmanın önüne geçmiş olabileceksiniz.  

 

             İlklerin öncüsü GEK olarak Türkiye’de ilk defa  İlaç Dışı Sanal Fuar olan E-GEKVİZYON uygulamasını başlattık          bu uygulama  sayesinde FUARI  ve TATİLİ birbirinden ayırdık. Fuar etkinliği süresince internetin olduğu her yerden yapılacak  alımlar neticesinde ortaklarımızı  alışveriş stresi olmadan aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte  ilk defa Antalya dışı bir bölgede Kıbrıs’ta  muhteşem bir tatil bekliyor olacak.

 

             20-23 Nisan Tarihleri arasında  Kıbrıs / Kaya Artemis  Otel ‘de gündüz  en mükemmel  şekilde vakit geçireceğiz, geceleri canlı müzikler  eşliğinde hep beraber eğlencenin tadını çıkaracağız. Önümüzdeki aylarda da  hiç yapılmamış yeniliklerle projemiz hızla devam edecek. Amacımız GEK Eczanelerini diğer Eczanelerden her zaman bir adım önde tutarak sağlıklı ve en güçlü şekilde geleceğe taşımak.

 

Kıbrıs’ta görüşmek dileğiyle hepinize sevgi ve saygılar.

 

 

Yönetim Kurulu Başkanı  Tarkan BİR 

 

2087 Ziyaretçi Tarafından Okunmuştur...

Güncel Duyurular