Gazze Yardımları Yola Çıktı

Geri Eklenme Tarihi : 28-08-2014
 
Tarih: 27.08.2014
 
Eczacılardan Gazze’ye İlaç Yardımı Yola Çıktı
Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği(TEKB) çatısı altında bulunan İstanbul, Bursa, Edak ve Güney Eczacı Kooperatifleri, İsrail saldırıları sonucu binlerce insanın hayatını kaybettiği ve aralarında çocukların da olduğu, binlercesinin yaralandığı Gazze’ye, "Acil İlaç" yardımında bulundu. Kooperatif üyesi eczacıların bağışta bulunduğu kampanya, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türk Kızılayı işbirliğinde gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında toplanan, yaklaşık 700.000 TL değerindeki, 540 koli ilaç, 26 Ağustos 2014 Salı günü düzenlenen törenle Türk Kızılayı Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi’ne teslim edildi.
Törene, TEKB Pazarlama ve Proje Yöneticisi Evrim Başer, İstanbul Ecza Kooperatifi Genel Müdürü Levent Üzün , Bursa Ecza Kooperatifi Tuzla Şube Müdürü Emre Durmuş, Kızılay Marmara Bölge Afet Yönetim Birim Şefi Meryem Bilge, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı adına SGK Süreyya Paşa Sosyal Güvenlik Merkez Şube Müdürü Ecz. Şule Kınçak ve  Ecz. Ahmet Hayri Akdağ katıldı.
Gönderilen ilaç malzemelerinin antibiyotik, ağrı kesici, merhem ve pomat çeşitlerinden oluştuğu yardım kampanyası hakkında bir açıklama yapan TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Abdullah Özyiğit  “ Dünya'da çeşitli dramlar, katliamlar yaşanmaktadır ve ne yazık ki bitmemektedir.Gazze'de bir insanlık dramı yaşanırken, Irak'ta başka bir katliam yaşanmaktadır” dedi. Kooperatif ortağı eczacıların daha önce Somali, Pakistan ve Van içingösterdiği hassasiyeti ve yardım elini, bu kez Gazze için uzattığını söyleyen  Özyiğit, açıklamasında dayanışma bilinci yüksek olan meslektaşlarının, bu dayanışma ve hassasiyetiher zaman göstereceğine olaninancını ifade etti ve kooperatif üyesi eczacılar ile kampanyaya verdikleri destek için SGK ve Kızılay yöneticilerine Tüm Eczacı Kooperatifleri adına teşekkür etti.
 
 
 

 

SS Güney Eczacıları Üretim Temin ve Dağıtım Kooperatifi

Mesudiyet Mahallesi 112. Cadde No: 39 Akdeniz / MERSİN

0(324) 241 10 00

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

© gek.org.tr | Güney Ecza Kooperatifi Bilişim Sistemleri | Tüm Hakları Saklıdır

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

Facebook Instagram Linkedin X Youtube