İthal İlaç Temininde Eczaneler İçin Hazırlanan Kılavuz

Geri Eklenme Tarihi : 25-09-2014
Sn. Ortağımız
 
 
İthal İlaç Temininde Eczaneler İçin Hazırlanan Kılavuz
 
 
Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti olarak 24.09.2014 tarihinde yapılan açıklamada ülkemizde ruhsatlı olarak bulunmayan ilaçlar için 24.000 eczanemizin hastaların bu ilaçlara ulaşmasında irtibat noktası olacağı duyurulmuştu.
Konu ile ilgili eczacılarımızın gerçekleştirecekleri işlem basamaklarına ilişkin kılavuz ve şema aşağıda yer almakta olup, özetle;
·         Eczacılarımıza gelen Sosyal Güvenlik Kurumu mensubu hastaların evrakları Farmainbox üzerinden erişim sağlanacak olan reçete ön kontrol panelinden eczacılarımızca ilaç ismi aratılarak incelenecektir.
·         Sağlık Uygulama Tebliği hükümlerine ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı tarafından yayınlanan Yurt Dışı Aktif İlaç Listesine uygun olan evraklar Birliğimize kargo ile alıcı ödemeli (Türk Eczacıları Birliği-Willy Brandt sok. No:9 Çankaya / Ankara) olarak gönderilecektir.
·         Gönderilen evrakların içerisinde eczacı adı-soyadı, eczane adı-adresi ile hastaya ait iletişim bilgilerinin mutlaka yer alması gerekmektedir.
·         Reçeteler Sosyal Güvenlik Kurumu ve diğer ilgili kurumlara Birliğimiz tarafından fatura edilecektir.
·         Fatura edilen reçetelere ilişkin ilaçlar hastanın belirtmiş olduğu adrese Birliğimiz tarafından kargo ile gönderilecektir.
·         Reçete bedellerinin kurumlardan tahsilatları gerçekleştirildikten sonra eczacılarımıza vermiş oldukları bu hizmet karşısında Merkez Heyetimiz tarafından belirlenecek olan bir hizmet bedeli fatura karşılığı aktarılacaktır.
·         Reçetelerin Birliğimize ulaşmasının ardından reçetede eksiklik tespit edilmesi halinde hasta ile irtibata geçilerek gerekli eksikliklerin giderilmesi konusunda reçete eczaneye iade edilecektir.
 
Tüm ortaklarımıza duyurulur.
 
 
Kılavuz için tıklayınız
Şema için tıklayınız
 
 

KAYNAK: TEB

SS Güney Eczacıları Üretim Temin ve Dağıtım Kooperatifi

Mesudiyet Mahallesi 112. Cadde No: 39 Akdeniz / MERSİN

0(324) 241 10 00

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

© gek.org.tr | Güney Ecza Kooperatifi Bilişim Sistemleri | Tüm Hakları Saklıdır

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

Facebook Instagram Linkedin X Youtube