SANAL ZİNCİR ECZANE MODELLERİ KONULU TOPLANTI HATAY ECZACI ODASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Geri Eklenme Tarihi : 21-10-2014
 
''SANAL ZİNCİR ECZANE MODELLERİ'' KONULU TOPLANTI HATAY ECZACI ODASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
Güney Ecza Kooperatifi ve Hatay Eczacı Odası işbirliği ile ''SANAL ZİNCİR ECZANE MODELLERİ'' konulu toplantı Hatay Eczacı Odasında; Oda Başkanı Sn. Ecz. İhsan  Gürses, GEK Yönetim Kurulu ve 90 eczacımızın katılımıyla gerçekleştirildi.
TEKB Genel Sekreterliği, İSKOOP Delegeliği, SECOF İcra Kurulu Üyeliği, Etkin Eczacılık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul'da faal eczacılık yapan Sn. Ecz. Ayşegül Yıldız, dünyadaki ve Türkiye’deki sanal zincir eczaneleri hakkındaki gelişmeleri aktardı. Güney Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Berrin Yorgun, eczacılarımıza uygulanan Gizli Müşteri Projesinin sonuçlarını paylaştı. Son olarak ise Güney Ecza Kooperatifi Pazarlama Müdürü İlknur Tunçer,  yeni başlayacak olan GEK Projesi hakkında eczacılarımızı bilgilendirdi.
Hatay Eczacı Odası Başkanı Sn Ecz. İhsan Gürses açılış konuşmasında; Eczacılık mesleğinin gelecekte ne gibi tehlikelerle karşılaşılacağını ve bu tehlikelerle başedebilmek için kooperatiflerimize sahip çıkmamız gerektiğini belirterek, ''Gücümüzün yettiği kadar kooperatiflerimizin yanında olmalıyız, destek vermeliyiz. Ancak kooperatiflerimiz sayesinde başarılı bir geleceğe ulaşabiliriz'' diyerek konuşmasını bitirmiştir.
Açılış konuşmasının ardından GEK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ecz. Tarkan Bir; zincir eczane modelleri hakkında, kooperatif mantığının önemini ve GEK ailesi olarak eczacılığın geleceği için neler yapıldığını anlatmıştır.
GEK Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Tarkan Bir :
''GEK AİLESİ VE ORTAK GÜCÜMÜZÜ KULLANARAK GELİŞİYOR, GELİŞTİRİYORUZ
Güney Ecza Kooperatifi olarak 7 yıldızlı eczane projesini kendimizi yeniden yaratma  projesi olarak nitelendirebiliriz. Eczacılarımızı ve teknisyenlerimizi yönlendirmek, eğitmek için yapılan bir projedir.
ÖRGÜTLERİN BİRBİRİYLE TEMAS HALİNDE OLMASI GEREKMEKTEDİR
Bütün organizasyonlar ve eğitimler Eczacı Odalarımızın işbirliği ile yapılmaktadır ve eczacı ayırımı yapılmadan herkese destek vermeye çalışıyoruz. Ne kadar çok insana ulaşabilirsek hedeflerimize o kadar kolay ulaşabiliriz.'' diyerek konuşmasını sonlandırmıştır.
 
TEKB Genel Sekreterliği, İSKOOP Delegeliği, SECOF İcra Kurulu Üyeliği, Etkin Eczacılık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul'da faal eczacılık yapan Sn. Ecz. Ayşegül Yıldız ''SANAL ZİNCİR ECZANE MODELLERİ'' konusuyla ilgili sunumuna ''Birlik içerisinde olursak, örgütlerimiz olursa geleceğimizden korkmamamız gerekiyor'' diyerek başlamıştır.
 Sn. Ecz. Ayşegül Yıldız sunumunda Yeniden modellenen eczane ve eczacılık hizmetleri, Eczanenin geleceğini şekillendirecek güçler ve Sağlık alanında dış gelişmelerden bahsetmiştir.
''ECZACI KENDİNİ YENİDEN KEŞFETMELİ''
Eczacılarımızın uzmanlaşması gerektiğini, hizmette farklılık yaratması ve kooperatiflerle birlikte hareket etmenin gerekliliğini anlatarak '' Eczacı kendini yeniden keşfetmeli, örgütler ve kooperatifler entegre plan içinde hareket ediyor olmalı'' diyerek konuşmasını bitirmiştir.
 GEK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ecz. Berrin Yorgun, GEK'in Eczacılarına sunduğu Gizli Müşteri Projesi ile ilgili bilgi vererek, yapılan çalışma sonrası sonuçlarını açıklamıştır. Bu proje kapsamında eczacılarımızın hangi konularda eksiklikleri olduğu, verilerle anlatılmıştır. Eczaneler için neler yapılabileceği, nasıl geliştirilebileceği konularına değinilmiştir. Bu gelişimlerin en önemlisi olan eczacı ve teknisyenlerin eğitimi olduğunu belirterek sunumunu bitirmiştir.
Güney Ecza Kooperatifi olarak; Eczacılık mesleğinin sorunlarını, gelecekte yaşanılacak sıkıntıları ve tehlikeleri değerlendirip, eczacılarımıza gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra yeni projemiz olan Eczane Geliştirme ekibimiz ile birlikte oluşan bu olumsuz durum karşısında meslektaşlarının nasıl yanında olacağını ve eczacılarımıza çözüm sürecini GEK Pazarlama Müdürü Sn. İlknur Tunçer anlatmıştır.
ECZANENİZİN PROFESYONEL EKİBİMİZLE PROFESYONEL OLARAK YÖNETİLMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ
GEK olarak eczacılarımıza, eczanelerinin profesyonel insanlar tarafından yönetilmesi gerektiğini belirten İlknur Tunçer, '' Eczaneler birer küçük işletmedir. Pazarlama, Finans-Muhasebe, İnsan Kaynakları, Satış-Satınalma, Bilişim ve Hukuk gibi alanlarda eczacılarımız tek başına mücadele etmektedir ve bu alanlar profesyonellik gerektirmektedir. GEK olarak sizlerin ve eczanenizin gelişimi için bu alanlarda size danışmalık sağlayacağız, sizler ve teknisyenleriniz için her alanda eğitimler düzenleyeceğiz. Pazarlama alanlarında sizlere özel kampanyalar düzenleyerek son tüketiciye daha kolay ulaşmanızı sağlayacağız. Müşteri aidiyetini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılacaktır. Öncelikle eczanenizin check- up listeleri oluşturulacak, fizibilite çalışmaları yapılacak, eczanenizin eksiklikleri tespit edilip, satış arttırıcı aktiviteler düzenlenecektir. Eczanenizin profesyonel ekibimizle profesyonel olarak yönetilmesini sağlayacağız'' diyerek konuşmasını bitirmiştir.
Proje ile ilgili GEK Yönetim Kurulu 2. Başkanı Sayın Uzm. Ecz. Ercan Mert ise; '' Eczacılar olarak güçlenmemiz gerekiyor, yanyana durmayı başarmalıyız. O yüzden eczanelerimizin işletmesel bilgisini yükseltmemiz gerekmektedir. Ekibimizle titiz bir çalışma yaparak bu projeyi geliştirdik ve bizim Alphega'dan farkımız varolan eczanenin marka değerini arttırmaya yöneliktir. GEK olarak kendi marka değerimizi dayatmıyoruz.'' diyerek projenin önemini vurgulamıştır.
Katılımın yoğun olduğu ve eczacılarımızın yoğun ilgisi ile başarılı bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Katılım sağlayan bütün eczacılarımıza teşekkür ederiz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

SS Güney Eczacıları Üretim Temin ve Dağıtım Kooperatifi

Mesudiyet Mahallesi 112. Cadde No: 39 Akdeniz / MERSİN

0(324) 241 10 00

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

© gek.org.tr | Güney Ecza Kooperatifi Bilişim Sistemleri | Tüm Hakları Saklıdır

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

Facebook Instagram Linkedin X Youtube