1.Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni

Geri Eklenme Tarihi : 30-04-2015

1.Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerine 30 Nisan 2015 Perşembe günü saat 14:00’da Prof.Dr.Uğur Oral Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Tören açılışı ; Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı ile başladı.Törende açılış konserinin hemen ardından Öğrenci Topluluğu (MEUPSA) Başkanı olan Recep Ünal ve MEUPSA Danışman Öğretim Üyesi olan Prof.Dr.Nefise Özlen Şahin tarafından  Eczacılık mesleğini icra ederken asıl işimizin insan sağlığı olduğu; beyaz önlüğün saflık,asalet,huzur ve güveni temsil ettiği ve beyaz önlüğü sağlık danışmanlığı yapan Eczacılarımızın en çok hak eden meslek grubu olduğu , beyaz önlüğün mesleğimizin simgesi olduğunu ve  bu törenin bu sebepten çok önemli olduğunu paylaştılar.

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Aslan bu tür organizasyonların öğrenci topluluklarının mesleki farkındalık adına yaptığı güzel çalışmalardan biri olduğundan bahsederek ; bu sene ilk defa yapılan bu törene öncülük etmekten mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

GEK Yönetim Kurulu 2.Başkanı Uzm.Ecz.Ercan Mert ise konuşmasında bu yıl ilki gerçekleşen bu töreni heyecan ve merakla izlediğini ; beyaz önlüğünü giyerek işi sağlık olan bir meslek grubunun bir üyesi olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

Uzm. Ecz. Ercan Mert , yeni mezun olacak eczacılarımıza meslek hayatlarına başladıkları andan itibaren birlik ve beraberliğin adresi olan Kooperatiflere ve Eczacı Odalarına sahip çıkmaya davet etti.‘’YALNIZ TAŞ DUVAR OLMAZ’’ diyerek sözlerini bitirdi.

Konuşmaların ardından Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından fakülte öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SS Güney Eczacıları Üretim Temin ve Dağıtım Kooperatifi

Mesudiyet Mahallesi 112. Cadde No: 39 Akdeniz / MERSİN

0(324) 241 10 00

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

© gek.org.tr | Güney Ecza Kooperatifi Bilişim Sistemleri | Tüm Hakları Saklıdır

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

Facebook Instagram Linkedin X Youtube