Değerli Meslektaşlarım

Geri Eklenme Tarihi : 12-11-2015

     Uzun bir seçim maratonunu geride bıraktık. Ekonomik ve siyasal anlamda ciddi çalkantılar yaşadık. Meclis başkanlığı seçimi son tura kadar sürdü, hükümet kurulamadı. Bunların dışında komşularımızda iç savaş tüm hızıyla devam etti. Bizde de terör faaliyetlerin tırmanması ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ciddi çatışma ortamı oluştu. Para politikalarındaki belirsizlik nedeniyle, piyasalarda önemli oranda tedirginlik oluştu. Bu da faiz ve dövizin hızla yönünü yukarıya doğru çevirmesine yol açtı.

Bütün bu yaşananların ardından 1 Kasım seçimlerini geride bıraktık ve artık savaşa, çatışmaya, gerginliğe en ufak tahammülümüz kalmadı. Yeni kurulacak hükümetten en büyük beklenti; Doğu ve Güneydoğu  Anadolu’da biran önce barış ve kardeşlik ortamının sağlanıyor olmasıdır.

En büyük dileğimiz, ekonomik anlamda güvenin sağlanacağı etkili adımların atılması, yargının tam bağımsız bir şekilde yoluna devam ediyor olması ve en önemlisi de insanların fikirlerini özgürce söyleyebileceği bir ortam yaratılmasıdır.

Önümüzde çok önemli bir TEB seçimi var ve maalesef yıllardır sanayi ve en büyük alıcımız olan devlete karşı tek vücut olamadık. Niye olamadık çünkü kişisel çıkarlar örgütün çıkarlarından hep bir adım önde oldu. Aralık 2015 seçimlerinde temennimiz bizi güçlü bir biçimde temsil edecek, tabanın tam desteğini almış güçlü bir TEB yapısının oluşmasıdır.

Kooperatifimiz her yaptığı proje ile Türkiye’de ses getirmeye devam ediyor. 7 Yıldızlı Eczane Projesi, İlaç Dışı Personel Yetiştirme Projesi, Eczane Gelişim Paketi derken Eczane Gelişim Projesi ile eczacılık mesleğinin en prestijli ödüllerinden olan “Altın Havan 2015” ödülünü, Eczacı Danışmanlık Hizmeti dalında almaya hak kazandı. Bu ödül, ne kadar doğru yolda olduğumuzun ve etkin projeler ürettiğimizin en büyük kanıtıdır.

Yeni aidiyet dönemine girmek üzereyiz, bu aidiyet döneminde GEK olarak yine iskontolardan çok, hizmet ve projelerimizin konuşulacağı bir dönem yaşayacağız. Siz ortaklarımıza, daha kaliteli hizmeti nasıl sunarız, kendimizi daha nasıl geliştirebiliriz diye 7 Kasım’da Antep bölgemizde 8 ilden 70 temsilcimizin katılımıyla temsilciler meclisimizi topladık. Birçok temsilcimiz söz alarak gelecekte nasıl gelişme sağlarız diye bizlere katkıda bulundu.

Tüm temsilci arkadaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlarım, GEK yapısı gereği her zaman tabana inen, şeffaf ve tüm fikirlere önem veren, bu sayede de hızla ilerleme kaydeden genç ve dinamik bir yapıya sahip.

Siz değerli ortaklarımız; bizlere destek verdikçe, eczane ekonomilerine direkt fayda sağlayan birçok projeye hep birlikte imza atmaya devam edeceğiz…

Son olarak da şunu belirtmek isterim ki; Kooperatifimiz gelinen noktada hem ortaklarımızın gözünde, hem kooperatifler içinde hem de ilaç sanayinin bize bakışı içerisinde en dinamik, en hızlı gelişen ve en çok proje üreten kurum olarak yerini almıştır. Bu gurur hepimizin…

 

 

SS Güney Eczacıları Üretim Temin ve Dağıtım Kooperatifi

Mesudiyet Mahallesi 112. Cadde No: 39 Akdeniz / MERSİN

0(324) 241 10 00

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

© gek.org.tr | Güney Ecza Kooperatifi Bilişim Sistemleri | Tüm Hakları Saklıdır

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

Facebook Instagram Linkedin X Youtube